Skip to main content

Odkryj nową ścieżkę w swoim życiu. Wyrusz w nową przygodę.

Jeżeli myślisz o rozpoczęciu czegoś nowego ale nie masz do końca odwagi to ten artykuł może dodać Ci skrzydeł.

Jeżeli tego nie zrobisz, na pewno ktoś inny to zrobi. To ktoś inny będzie szczęśliwy z powodu dokonanej decyzji. Przebytej nowej drogi. Zmiany jakiej dokonał. A ty? Po raz kolejny pójdziesz sprawdzoną, „bezpieczną” drogą? Tylko czy na tej drodze jesteś szczęśliwy/a? Czy prowadzi ona tam gdzie rzeczywiście chcesz się znaleść? Gdzie widzisz siebie szczęśliwego/szczęśliwą, spełnionego/spełnioną?

Może trzeba gdzieś odbić. Sprawdzić coś nowego. Pójść mniej uczęszczanym szlakiem?

Może jutro przeczytasz o sukcesie kolejnej osoby. Ale nie będziesz nią Ty. Chyba, że zrobisz ten pierwszy krok. Zamoczysz chodź jeden palec w nieznanej wodzie. Nie przejmuj się, w krótce będziesz pływać w tej wodzie jakby była Ci znana od zawsze. Wkrótce odkryjesz, że ten nowy szlak wcale nie jest taki straszny. Ta nowa ścieżka stanie się Twoją ulubioną drogą. Drogą do zwycięstwa i sukcesu.

Podążaj w życiu wieloma ścieżkami a znajdziesz tę odpowiednią. Tę, która sięga najwyżej. Tę, która wiedzie na sam szczyt. Góry. Twojej góry. A, gdy już tam dotrzesz dostrzeżesz nowy szczyt. Nowe możliwości. Będziesz musiał/a poszukać nowej ścieżki, żeby wspiąć się na kolejny szczyt. Odnieść kolejny sukces. To niekończąca się przygoda. Przygoda, która wiecznie trwa. Tą przygodę będziesz opowiadać innym. Młodszym. Wnukom, dzieciom, obcym. Postaraj się mieć jak najwięcej historii do opowiedzenia. Pamiętaj, żeby ostatnia historia, która Ci została do opowiedzenia była dopiero w połowie. Nie dokończona. Zawsze musisz mieć jedną niedokończoną historię. Jedną przygodę, która jeszcze trwa. Tej ostatniej przygody nie musisz ukończyć. Ale ona będzie trzymała Cię przy życiu. Ona da Ci radość do ostatnich Twoich chwil na tym świecie. W tym życiu. Więc na co czekasz. Zacznij tworzyć swój zbiór historii już teraz. Zacznij swoją nową przygodę jeszcze dzisiaj. Po prostu wyjdź i poszukaj nowego szlaku. Być może będziesz musiał/a stworzyć ten szlak sam/a. Być może jeszcze nikt nie przebył takiej drogi? Niech to Cię nie zniechęci. Jeżeli Ty wytyczysz nowy szlak na pewno inni nim podążą. Nie ważne czy pójdziesz mniej utartym szlakiem czy wyznaczysz nowy. Po prostu wyrusz w nową przygodę a zobaczysz co stanie się dalej. Kogo spotkasz na tej drodze? Jakie możliwości się pojawią? Jaki pomysły przyjdą Ci do głowy? Nie dowiesz się tego jeżeli nie wyruszysz. Więc, bież plecak i w drogę!

Co powinno znaleźć się w plecaku?

Wyrusz w nową drogę.Zrób to!Dokonaj tego! 3

W zależności od tego jaki jest Twój poziom ryzyka jaki jesteś w stanie zaakceptować, Twój plecak może być mały i prawie pusty lub duży niczym plecak himalaisty i wypełniony po brzegi. Ważne jest, żeby ustalić datę wymarszu. Datę swojej nowej przygody. Jeżeli tego nie zrobisz możesz nigdy nie założyć swojego nowego plecaka na plecy i nigdy nie wyruszyć w nową drogę.

Możesz też, przez jakiś czas nosić swój stary plecak jednocześnie kompletując swój nowy plecak. Oznacza to, że nie musisz rezygnować od razu ze swojego obecnego zajęcia, swojej obecnej pracy, żeby zacząć coś nowego. Środki do życia potrzebne są zawsze (dopóki nie żyjesz na bezludnej wyspie i możesz sam/a upolować jedzenie lub zerwać z drzewa), więc jeżeli nie masz odłożonych środków na pół roku lub rok przeżycia bez przypływu nowej gotówki to lepiej poczekaj aż Twoje nowe zajęcie, Twoja nowa przygoda zacznie przynosić Ci jakieś zyski. Na początku po prostu wychodź na nowy szlak ale wracaj do swojej dobrze znanej bazy. Za każdym razem wychodź co raz dalej. Śpij czasami pod nowym, nieznanym niebem. Gdy przyjdzie czas i będziesz gotów/gotowa wtedy po prostu nie wrócisz. Założysz nową bazę. Do czasu, aż nie dojdziesz na szczyt i nie dostrzeżesz nowych szczytów w oddali.

Przygotowując swój nowy plecak postaraj się rozeznać teren, po którym będziesz kroczyć. Zastanów się co będzie Ci potrzebne na początku. Nie przeładowuj swojego plecaka. To co będzie Ci potrzebne, żeby dojść do połowy góry może być już zbędne, żeby dotrzeć na szczyt. Swój plecak będziesz uzupełniać na bierząco w miarę zdobywania doświadczenia i nowej wiedzy.

Zdobądź wiedzę, która będzie Ci potrzebna na początku drogi. Chłoń wiedzę jak gąbka. Czytaj książki. Weź udział w kursach. Spotkaj się z grupą osób, która już praktykuje to co Ty chcesz osiągnąć. Zaopatrz się w podstawowe narzędzia potrzebne na Twojej nowej drodze. Ale przede wszystkim testuj swoją wiedzę w praktyce. Przekuwaj ją na doznania. Na doświadczenie. A to oznacza, że nie możesz pakować swojego plecaka i rozpakowywać go żeby zobaczyć co jest w środku stojąc cały czas w tym samym miejscu. Musisz zacząć wychodzić na swój nowy szlak. Musisz zabierać nowy plecak z wiedzą i narzędziami na nową ścieżkę i tam go sprawdzać. Tam go przetestować. Dziel się tym co masz
w plecaku i nie oczekuj od razu, że inni zrobią to samo. Ktoś w końcu powierzy Ci coś bardzo cennego, coś co taszczy od dłuższego czasu w swoim plecaku i co pomogło mu dotrzeć na wiele szczytów. Nie oczekuj, że stanie się to szybko ale przemierzając wiele szlaków w końcu napotkasz takie osoby.

Wyrusz w drogę!

ps. Jeżeli szukasz dodatkowych treści motywujących i inspirujących to przeczytaj koniecznie ten artykuł na naszym blogu.

Damian Bezak

Tu wkrótce pojawi się mój krótki opis...

Leave a Reply