Your browser does not support JavaScript!
Powiadom mnie, gdy produkt będzie dostępny Poinformujemy Cię, gdy produkt pojawi się w magazynie. Po prostu zostaw poniżej swój adres e-mail.
Email Quantity Nie będziemy udostępniać Twojego adresu nikomu innemu.
0

Koszyk

Praca na stojąco

Zwiększ produktywność dzięki pracy przy biurku na stojąco

By 8 listopada 2017 No Comments
zwiększ produktywnosc pracujac przy biurku na stojaco - standidesk

Zwiększ produktywność dzięki pracy przy biurku na stojąco

Chcesz zrobić więcej rzeczy w tym samym czasie lub krótszym? Zacznij więcej czasu spędzać przy biurku na stojąco.

Pracując na stojąco masz znacznie większy zakres ruchu niż siedząc na fotelu biurowym. Ten dodatkowy ruch oraz wysiłek związany z samym staniem powoduje, że cały Twój organizm lepiej funkcjonuje. Masz lepsze krążenie krwi, Twoje ciało jest bardziej pobudzone. Twój mózg jest ciągle doładowywany mikro bodźcami związanymi z wyprostowaną sylwetką ciała oraz małymi ruchami jakie wykonujesz w czasie pracy na stojąco. „Aktywność fizyczna i ruch pobudzają rozwój mózgu. Nawet umiarkowana ilość ruchu jak stanie czy wiercenie się w miejscu może doładować obwody mózgowe i wyostrzyć zdolność logicznego myślenia” – mówi Dr. John Ratey, Profestor z Harvard Medical School w Stanach Zjednoczonych.

Badania przeprowadzone przez Health Science Center School of Public Health z Uniwersytetu Teksańskiego na 167 pracownikach Call Center z Teksasu w Stanach Zjednoczonych pokazują znaczący wzrost w produktywności osób, które zaczęły pracę przy biurku na stojąco. Osoby te osiągnęły wzrost produktywności o 23 % w pierwszym miesiącu oraz o 53% w szóstym miesiącu badań w porównaniu do swoich kolegów pracujących tradycyjnie na fotelu biurowym.

Produktywność w tym przypadku była oceniana jako udane połączenia telefoniczne wykonane przez doradców klinicznym i medycznych na jedną godzinę pracy. Za udane połączenie uważano ustalenie celów oraz planu wraz z klientem oraz umówienie się na następny telefon. W szóstym, ostanim miesiącu trwania badań, pracownicy pracujący przy regulowanym biurku umożliwiającym pracę na stojąco „dopinali” o ponad (53%) połowę więcej rozmów niż pracownicy pracujący tradycyjnie z fotela biurowego.

Nie wiem jak Ty możesz liczyć produktywność swojej pracy, ale prawdopodobnie będzie to ilość wykonanych zadań w ciągu dnia pracy oraz jakość wykonania tych zadań po przez odpowiednie skupienie i kreatywne myślenie. Spróbuj pracować połowę czasu pracy na stojąco i mierz swoje rezultaty. Być może Twoja produktywność wzrośnie jeszcze bardziej niż w opisanym tutaj przykładzie.

Leave a Reply

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com